DUCA PUMP | Duca Sirkülasyon Pompası ile Kombinizin Verimini Arttırın!

Duca Sirkülasyon Pompası ile Kombinizin Verimini Arttırın!

DUCA SİRKÜLASYON POMPASI İLE KOMBİNİZİN VERİMİNİ ARTTIRIN

2019 yılında piyasaya üst segmentten giriş yapan Duca, devridaim (Sirkülasyon) pompası satışı ile Türkiye dahil 11 ülkeye ihracat yapmaktadır. Bu yazımızda Duca başta olmak üzere genel olarak sirkülasyon pompası ile su ısıtıcınızın (kombinizin) verimini nasıl arttıracağınızdan bahsedeceğiz.

Musluğunuzdan az bir miktar sıcak su mu istiyorsunuz? Restoran mutfağının faal olabilmesi için ihtiyacınız olan sıcak suyu mu bekliyorsunuz? Otel misafirleriniz sıcak su akışının çok uzun sürdüğünden mi şikayetçi?

Sıcak su sorunun yukarıda bahsedilenler gibi çok çeşitli nedenleri olabilir. İşte tam bu noktada sorunları ortadan kaldırmak için edinmeniz gereken ürün sirkülasyon pompasıdır. Çoğu zaman sıcak suyu almanın bu kadar uzun sürmesinin nedeni, musluk kapatıldığında sıcak suyun borularda beklemesidir. Diyelim ki sıcak su bütün gece kullanılmıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi o borudaki sıcak su gece boyunca soğuyacaktır ve sabah ihtiyacınız olan sıcak suyu almak için ilk olarak bütün gece soğuyan suyun akışına tanıklık edeceksiniz. Çoğu ticari ve endüstriyel uygulama yapılan yerlerde çalışma saatleri içerisinde sıcak su beklemek işi yavaşlatır. Bu durum da suyunuzu, zamanınızı ve paranızı boşa harcamanıza neden olur.

Bir sirkülasyon pompasının esasen iki ana bileşeni vardır: elektrik motoru ve pervane. Bunlar bir mahfaza içine yerleştirilmiştir. Bu pervane gövde içinde döner ve neredeyse bir fan gibi çalışır, ancak havayı itmek veya dolaştırmak yerine, sistem boyunca sıcak suyu iter veya sirküle eder. Sıcak su dağıtımının en uzak noktasından kombiye ayrı bir hat boru ile bir boru döngüsü kurulur. . Bu döngü, bir sirkülasyon pompasını kurmak için gereken tek ek borudur. Sirkülasyon pompası bu boru döngüsüne takıldığında, adından da anlaşılacağı üzere sıcak suyu boru sisteminde sürekli olarak dolaştırır. Sonuç: Hiç beklemeden anında sıcak suya kavuşursunuz.

Bu sürekli çalışmanın suyu ısıtmak için enerji maliyetlerinizi nasıl etkileyebileceğinden endişe ediyorsanız, buna gerek yoktur. Sistem sürekli olarak çalışabilse de, bunu her zaman yapmaz. Çoğu sıcak su sirkülasyon pompası, çalışmayı düzenlemek için sensörler veya zamanlayıcılarla birlikte gelir. Sensörler borudaki sıcak suyun sıcaklığını tespit edebilir, devridaim pompasını sadece sıcaklık belirli bir seviyenin altına düştüğünde çalıştırır. Bu şekilde, su zaten sıcakken su dolaşmaya devam etmez, tipik olarak bir tam döngüden sonra kendini durdurur.

Zamanlayıcılar, sisteminizin çalışması sırasında size daha da fazla kontrol sağlar. Örneğin, sisteminizi akşamları belirli bir saat sonra otomatik olarak kapanacak şekilde programlayabilirsiniz, böylece siz uyurken çalışmaz. Ayrıca, işteyken veya tatilde şehir dışına çıktığınızda sistemi kapatmak için zamanlayıcıyı da programlayabilirsiniz. Bu durum kombinin sürekli çalışmasını engellediği için verimini de oldukça arttıracaktır.

Seçtiğiniz sıcak su sirkülasyon pompası bir sensör veya zamanlayıcı ile gelmese bile, tesisatçınız sizin için kolayca bir tane kurabilir. Bu şekilde, tamamen yeni bir pompa sistemi seçmek zorunda kalmadan sisteminiz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanın tüm avantajlarını elde edersiniz.

Sağladığı rahatlığın yanında Duca sirkülasyon pompaları ERP yönergesine uygun olarak tasarlanmıştır. Enerji verimliliğinin modern ısıtma teknolojisinin karşılaştığı temel zorluklardan biri olması sebebiyle Duca’nın ürün portföyü, ısıtma sistemleri için enerji verimli elektronik sirkülasyon pompalarını içermektedir.

Aynı derecede önemli bir avantaj, pompanın monte edildiği kurulum sistemine otomatik olarak uyarlanmasıdır. Bu da verimliliğini ve güç tüketimini, sistemin doğru çalışmasına optimize edecek şekilde uyarladığı anlamına gelir.

Restoranınız, oteliniz, apartman kompleksiniz veya diğer ticari kuruluşlarınız için sıcak suyu her ihtiyacınız olduğunda kullanmak paha biçilemez olacaktır. Kombinize bir sirkülasyon pompası takmak, sıcak su giderlerinizi azaltmak için kolay ve uygun maliyetli bir yoldur. Duca ailesi olarak tüm ticari sirkülasyon pompa ihtiyaçlarınızda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

duca pump size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bültenimize Abone Ol.

Eposta adresinizi yazarak bültenlerimizi takip edebilirsiniz.

Copyright © 2017 - 2022 Duca Pump, Tüm Hakları Saklıdır.