DUCA PUMP | Duşta Daha Hızlı Sıcak Su Nasıl Elde Edilir?

Duşta Daha Hızlı Sıcak Su Nasıl Elde Edilir?

KOMBİ SİRKÜLASYON SİSTEMİ İLE DAHA HIZLI SICAK SU NASIL ELDE EDİLİR?

Evinizin boyutuna ve tesisat borularının uzunluğuna bağlı olarak, bazı armatürlerin uzaktaki bir su ısıtıcısından sıcak suyu alması için birkaç dakika gerekebilir. Eğer çevre bilincine sahipseniz, yüzlerce galon suyun sadece sıcak su elde etmek için israf edildiğini bilmek sizi oldukça kötü hissettirecektir.

Sıcak su beklemekten bıktıysanız veya su israfı fikrinden hoşlanmıyorsanız, bir sıcak su devridaim sistemi kurmayı düşünebilirsiniz.  Bu sistemlerin prensibi basittir. Sıhhi tesisat hatlarına monte edilmiş bir devridaim pompası, sıcak su borularındaki suyu yavaşça ve sürekli olarak yeniden ısıtmak için su ısıtıcısına sirküle eden bir halka oluşturur. Bu, bir musluğu açar açmaz borularda zaten sıcak su bulunduğundan, suyun ısınmasını bekleyerek boşa akıp gitmesine engel olur.

Sıcak su devridaim sistemleri söz konusu olduğunda karşılaştırma yapabileceğiniz birçok seçenek vardır, bu yüzden sizin için doğru sistemi seçmek için biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

Geleneksel Sıcak Su Devridaim Sistemleri

Geleneksel sıcak su sirkülasyon sisteminde, en uzak banyodan veya armatürden su ısıtıcısına kadar uzanan sıcak su boruları için özel bir dönüş hattı vardır. Su ısıtıcı alanının yakınında, bir devridaim pompası suyu en uzak fikstürden su ısıtıcısına geri döndürerek bir halka oluşturur. Bu döngü sıcak suyun evin her tarafına gitmesini sağlar. Özel bir dönüş hattınız varsa, bu harika bir sistemdir. Zamanlayıcıları yerleşik olan pompaları bile alabilirsiniz, böylece pompa sadece ihtiyacınız olan saatlerde çalışır ve size enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Anında Sıcak Su Devridaim Sistemleri

Bu tip devridaim sistemi, özel bir sıcak su dönüş döngüsü gerektirmez, herhangi bir eve monte edilebilir ve kullanılabilir. Anında sıcak su sistemleri birçok farklı çeşide sahiptir, bu yüzden sizinihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak cihazı seçin.

Su ısıtıcısının üzerinde: Bu yapılandırma için, pompa su ısıtıcısının üzerinde bulunur ve sıcak su ısıtıcısından en uzaktaki lavabonun altında bir valf bulunur. Pompa, sistemlerin sıcak taraflarını basınçlandırır ve sıcak suyu soğuk su sistemine iterek sıcak bir halka oluştulmasını sağlar. Bu döngü sürekli olarak çalışabilir veya hatta üniteye yerleştirilmiş bir zamanlayıcı ile kullanılabilir. Zamanlayıcı ile pompayı günün en çok ihtiyaç duyulan saatlerinde hızlı sıcak suya ihtiyacınız olduğunda çalıştırabilirsiniz. Devridaim sisteminin en uzaktaki lavaboya bağlanması, sistemin hat boyunca hızlı sıcak su sağlamasına izin verir, çünkü sıcak su evin her yerinde dolaşır.

Lavabonun altında: Bu stil, kombiden en uzak olan lavabonun altına monte edilir ve sıcak suyu soğuk hatta doğru iter, böylece gerektiğinde tüm armatürlerinize sıcak su akışı sağlamış olursunuz. Çoğu model, su sıcaklığı ayarlanan bir sıcaklığın altına düştüğünde açılacak zamanlayıcılar ve genellikle yerleşik sensörler ile birlikte gelir. Bu tip lavabonun altında sıcak su sirkülasyon pompası, lavabonuzun altında çalışması için elektrik aksamına bağlı olmalıdır.

İsteğe Bağlı Sıcak Su Devridaim Sistemleri

Bu tip devridaim sistemi, anlık devridaim sistemine benzer, ancak sürekli olarak veya önceden ayarlanmış zaman aralıklarında çalışmak yerine, kullanıcının sıcak su gerektiğinde pompayı etkinleştirmesini gerektirir. Bu, özel bir dönüş hattına sahip su ısıtıcısındaki pompa ile geleneksel bir stil olabilir veya en uzak lavaboya monte edilen ve evin her yerine sıcak su sağlayan lavabonun altında bir pompa olabilir.

Pompa etkinleştirildiğinde, sıcak su borularındaki soğutulmuş suyu tekrar soğuk su borusuna pompalar ve su ısındığında geçici bir döngü oluşturarak su ısıtıcısına geri iter. Böylece, sıcak suyun gelmesini beklerken drenaja inerek soğutulmuş suyun boşa harcanmasını değil, döngüde tutulmasını ve ısıtma için su ısıtıcısına geri gönderilmesini sağlar. Sıcak su borusundan gelen su istenen sıcaklığa ulaştığında, sirkülasyon pompası kapanır ve sıcak su, soğuk su borularına geri dönmek yerine musluktan dışarı akar.

Size en uygun sirkülasyon pompasını belirleyerek daha hızlı sıcak su elde etmenin keyfine varabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

duca pump size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bültenimize Abone Ol.

Eposta adresinizi yazarak bültenlerimizi takip edebilirsiniz.

Copyright © 2017 - 2022 Duca Pump, Tüm Hakları Saklıdır.